Fani gier komputerowych potrafią spędzać wiele godzin przed ekranem monitora. Z niecierpliwością czekają na premierę nowej gry i potrafią oddać się rozrywce, zapominając o całym świecie zewnętrznym. Rynek sprzętu komputerowego, w odpowiedzi na potrzeby środowiska miłośników gier, stworzył gadżety dla graczy komputerowych. Sprawdź, czego nie może zabraknąć na biurko amatora wirtualnej rozgrywki, aby wielogodzinne granie było jeszcze przyjemniejsze i prostsze.
Zobacz także: Jaka jest najlepsza aplikacja do biegania?
Sprzęt komputerowy
Gracze komputerowi korzystają ze sprzętu bardzo wysokiej jakości. Nie tylko karta graficzna, ale i pozostałe podzespoły w komputerze gracza muszą sprostać wymaganiom, które stawiają przed nimi producenci gier. Poza tym komputer gracza pracuje czasem kilkanaście godzin non stop – to musi znaleźć odzwierciedlenie w żywotności podzespołów. To wszystko można zapakować w designerską podświetlaną obudowę, która jest wyposażona w kilka wentylatorów, a czasem wykonana ze szkła hartowanego.
Fani gier korzystają także ze specjalnych klawiatur. Najwyższej jakości klawiatury gamingowe umożliwiają precyzyjne wykonywanie ruchów, bo wyposażone są w system anti-ghosting. Są znacznie bardziej trwałe i odporne na zużycie niż standardowe klawiatury
Do klawiatury każdy gracz komputerowy może wybrać odpowiednią myszkę. Najczęściej, podobnie jak klawiatura, jest ona podświetlana, i może wytrzymać naprawdę sporo. Ma ergonomiczny kształt, dodatkowe przyciski i ślizgacze, które ułatwiają poruszanie nią po podkładce (też gamingowej).
Wielu graczy korzysta także ze słuchawek z mikrofonem. Te szczególnie przydają się podczas rozgrywek online. Najlepiej kupić słuchawki wraz z akcesoryjnym stojakiem do indukcyjnego ładowania.
Meble dla gracza
W pokoju gracza komputerowego uwagę zwraca jego gamingowe biurko, a do tego specjalnie wyprofilowany fotel. Biurko najczęściej składa się z prostego metalowego blatu i nóg. Jest duże, czasem wyposażone w dodatkową półkę na monitor (albo kilka monitorów, bo gracz zwykle ma minimum dwa). W niektórych modelach dodatkowo zamontowane jest oświetlenie RGB, charakterystyczne dla sprzętu graczy komputerowych.
Odpowiedni fotel zapewnia komfort plecom podczas wielogodzinnych rozgrywek. Ma regulowane siedzisko, czasem także dodatkowe poduszki, które pozwalają zająć wygodną pozycję w trakcie gry. W wielu modelach znajdują się także dodatkowe boczne kieszenie na pilot, pada, czy butelkę z wodą. Wszystko po to, by nie musieć wstawać i odrywać się od ulubionej rozrywki.
Ważne jest, by meble gracza komputerowego były solidne – będzie ich używać częściej niż czegokolwiek innego, więc warto sięgnąć głębiej do kieszeni i kupić coś porządnego.
Sprzęt retro
Miłość do gier najczęściej rodzi się w dzieciństwie. Producenci komputerowego sprzętu, biorąc pod uwagę sentyment fanów grania w gry komputerowego, przywracają do sprzedaży konsole z czasów ich wczesnej młodości, a więc z lat 80. i 90.
Taki sprzęt ceną dorównuje tej, którą trzeba zapłacić za grę w dniu jej premiery, więc nie są to bardzo wygórowane kwoty.
Akcesoria dodatkowe
Gracze komputerowi mogą również kupić dodatkowe akcesoria, które nie są związane z samym graniem, ale mają charakter kolekcjonerski. W sprzedaży dostępne są figurki z postaciami z gier, czy kubki i szklanki brandowane przez wytwórnie gier.
Branża gier komputerowych to dochodowy biznes, wokół którego zbudowany został cały świat gadżetów dla graczy – niektóre z nich potrafią sporo kosztować, ale nikt nigdzie nie obiecywał, że to będzie tanie hobby.