Smartfon dla seniora – nowoczesne urządzenie dla starszych osób

Smartfon jako wynalazek XXI wieku przez wielu uważany jest za niezbędne urządzenie w codziennym życiu. Także starsze osoby coraz częściej interesują się tego typu urządzeniami i chcą wejść w ich posiadanie, by móc kontaktować się z bliskimi, przesyłać dane do znajomych, czy korzystać z internetu lub innych udogodnień, które daje taki asortyment. Jaki smartfon dla seniora będzie więc najodpowiedniejszy? Na jakie modele najczęściej zwracają uwagę starsze osoby? Ile warto wydać na taki sprzęt? Zapraszam poniżej.

Idealny smartfon dla seniora

Producenci, widząc jak wielu seniorów zainteresowanych jest nowoczesną technologią, coraz częściej posiadają oferty skierowane tylko i wyłącznie dla nich. Można w nich znaleźć wygodne urządzenia, które są proste i łatwe w obsłudze, a ich design dostosowany jest typowo dla starszych osób. Zawierają one bowiem większe ekrany, głośniejsze dzwonki oraz posiadają bardzo czytelne opcje, dzięki którym seniorzy bez problemu poruszają się swobodnie w takim telefonie.

Smartfon nie tylko do dzwonienia

Coraz więcej osób starszych chce korzystać z dobrze wyposażonych telefonów. Skończyły się bowiem te czasy, gdy komórka miała za zadanie służyć tylko i wyłącznie do dokonywania i odbierania połączeń. Aktualnie, nawet seniorzy uczą się wysyłać SMS-y i MMS-y, chętnie przeglądają strony internetowe, oglądają filmiki, a nawet dzięki smartfonowi robią zakupy i płacą swoje rachunki. Wielu seniorów coraz częściej korzysta z kamerki zamontowanej w telefonie. Dzięki niej mogą oni widzieć prawie codziennie swoich bliskich, którzy nawet znajdują się na drugim końcu świata. To niezwykle przydatna opcja szczególnie dla osób samotnych, którzy chcą na bieżąco mieć kontakt z rodziną. Dla seniorów ważne jest także, by model, który posiadają miał dobrą baterię, która wytrzymuje więcej niż tylko kilka godzin. Ponadto, seniorzy nie chcą wydawać za dużo na taki telefon. Dlatego też, często korzystają z atrakcyjnych, promocyjnych ofert operatorów komórkowych, którzy dedykują swoje oferty właśnie specjalnie dla tej grupy społecznej. Wówczas naprawdę dobry telefon wraz z niskim abonamentem można otrzymać za niewielkie pieniądze.

Czy design telefonu ma znaczenie?

Starsze osoby nie zwracają uwagi na wizualność danego modelu tak jak młodzi ludzie. Przeważnie zależy im, by posiadać dość duży, poręczny model telefonu, który łatwo utrzymuje się w dłoni oraz który jest wygodny w użytkowaniu. Najczęściej decydują się oni na klasyczne kolory takie jak czerń oraz biel. Starsze osoby nie potrzebują także licznych dodatków i akcesoriów do smartfonów. Zbędne są słuchawki, przenośne ładowarki itp. Wiele osób zaopatruje się jednak w asortyment, który ma za zadanie chronić telefon i sprawić, by służył właścicielom znacznie dłużej. Seniorzy chętnie więc kupują różnego rodzaju, dobre jakościowo i sprawdzone pokrowce na telefon oraz szkło hartowane lub folię zabezpieczającą na ekran. Te ostatnie gadżety pozwalają bowiem w dobry sposób ochronić telefon przed upadkiem czy zarysowaniem go np. w kieszeni lub w torebce.

Gdzie można kupić dobry smartfon?

Seniorzy to dość podatna na oszustów grupa osób, którą niezwykle łatwo oszukać. Dlatego też, nie poleca się starszym osobom robić zakupów tego typu przez internet. Dobrze jest nawet, gdy do sklepu stacjonarnego seniorzy przyjdą z członkiem rodziny, który jest obeznany w sprzęcie elektronicznym, dzięki czemu wspólnie wybiorą oni idealny model dla starszej osoby. Takie telefony można kupić w sklepach AGD/RTV, w salonach z telefonami komórkowymi, jak również w popularnych marketach. Można także skorzystać ze znacznie tańszej wersji czyli wybrać się do komisu z telefonami komórkowymi. Tam bowiem od ręki dostanie się sporo prostych modeli telefonów za przystępną cenę. Ile warto wydać na taki smartfon? Seniorzy mogą kupić dobry telefon od znanego producenta już za kilkaset złotych. Lepsze modele z większą ilością dodatkowych funkcji opiewają za cenę około 1000 zł. Są także na rynku smartfony niezwykle nowoczesne, których ceny rozpoczynają się nawet od kilku tysięcy zł. Nie poleca się ich jednak starszym osobom, gdyż mogą one być wówczas narażone na kradzież takiego sprzętu.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl